Задати питання юристові Повідомити про злочин на ґрунті ненависті

Жива Бібліотека на фестивалі DOCUDAYS

Команда проекту “Без Кордонів” проводить Живу Бібліотеку на фестивалі документального кіно Docudays 2016. Скористайтеся можливістю спростувати власні стереотипи – завітайте до Будинку Кіно з 26го по 31е березня з 14-00 до 19-00!

завантаженняНа фестивалі Docudays UA знову відкривається “Жива бібліотека”, яка працюватиме з 26 до 31 березня в Будинку кіно (Київ).

Як у звичайній бібліотеці читачі та читачки обирають і читають книжки на цікаву для них тему, так і в «Живій бібліотеці» кожен та кожна охочі можуть обрати людину-«книгу» з цікавим життєвим досвідом і поставити їй різноманітні питання.

Цього року на спілкування з вами чекають більше 30 “живих книжок” – частину з них ми змогли запросили вперше! Це такі книжки, як “колишній політв’язень”, “поліціянт/ка”, “організатор/ка Міжнародного форуму КиївПрайд” та інші, а також вже очікувані трансгендери, біженці/ки, феміністи/ки, мусульмани/ки, люди з інвалідністю, іноземні студенти, геї, роми/ки, правозахисниці/ки, лесбійки та багато іншіх.
Підтвердіть або спростуйте свої уявлення та стереотипи про них та носіїв/йок багатьох інших цікавих ідентічностей та життєвих досвідів, ставши читач(к)ами “Живої бібліотеки” в рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA-2016.

“Жива бібліотека” працюватиме щодня 26-31 березня с 14:00 до 19:00 в Будинку кіно (Київ, вул. Саксаганського, 6, 3й поверх). Як завжди, вхід та участь безкоштовні! :)

Також цього року на вас чекає ще кілька приємних сюрпризів від “Живої бібліотеки”, тож уважно слідкуйте за новинами на цій сторінці!

Уперше ЖБ реалізували 2000 року активісти/ки данської неурядової організації “Зупини насильство” (Stop the Violence) під час найбільшого в Північній Європі музичного фестивалю Роскілде. Відтоді такі бібліотеки з’явилися у понад 40 країнах.

Мета проведення “Живої бібліотеки” – боротьба зі стереотипами та упередженнями, що склалися в суспільстві щодо певних груп людей: зазвичай це представники/ці етнічних, релігійних меншин, ЛГБТ-спільноти (лесбійки, геї, бісексуал(к)и і трансгендер(к)и), певних професійних груп, а також людей, про особливості життя яких небагато відомо широкому загалові (як, наприклад, біженці/ки), або ж тіх, хто так чи інакше взаємодіє з різними меншинами (наприклад, фемініст(к)и, правозахисники/ці).

Щоб стати читачем/кою “Живої бібліотеки”, потрібно зареєструватися в бібліотекаря/ки, які працюватимуть при вході до “Живої бібліотеки”. Це абсолютно безкоштовно, однак читачі/ки повинні дотримуватися певних правил: за раз можна брати одну книгу, найкраще – ту, яка найменше подобається. Повернути її назад у бібліотеку потрібно в такому ж фізичному та психічному стані не пізніше ніж за 30 хвилин. Книгам можна ставити будь-які запитання, головне – це бути відкритими до діалогу й мати бажання довідатися щось нове. Звісно ж, у “Живій бібліотеці” немає місця словесним чи фізичним образам.

12038364_10153568890742476_3441497155452433797_n

ПРАВИЛА РОБОТИ “ЖИВОЇ БІБЛІОТЕКИ”:
– користування безкоштовне для всіх зареєстрованих перед началом спілкування читачів/ок;
– коли ви реєструєтеся, тим самим погоджуєтеся дотримуватися правил роботи “Живої бібліотеки”;
– усі книги перелічені в “каталозі стереотипів”, який можна погортати на стійці реєстрації;
– після того, як ви обрали книгу, котру хотіли б почитати, зверніться до бібліотекаря/ки, щоб узгодити час, коли ця книга буде доступною;
– одночасно можна брати лише одну книгу;
– книги можна резервувати, але не більше трьох за раз;
– читати можна наодинці, у колі друзів/подруг чи родини;
– повернути книгу назад необхідно не пізніше, ніж через 30 хвилин, цілою та неушкодженою;
– у “Живій бібліотеці” не буває дурних, незручних або гострих питань; так само немає місця для образ – словесних чи фізичних;
– забороняється завдавати книжкам шкоди: виривати сторінки, розливати на них напої, малювати й писати на них та в будь-який інший спосіб принижувати їхню гідність;
– книга має право зупинити розмову в будь-який час, якщо читач/ка порушує правила.

Більше дописів

Тренінг з планування політик недискримінації в Запоріжжі

21-22 березня команда проекту “Без Кордонів” провели тренінг із побудов політик рівності та недискримінації в Запоріжжі. У тренінгу брали участь співробітники та співробітниці органів місцевої виконавчої влади.

Від стереотипів до дискримінації

На попередніх уроках ми дізналися про те, що таке права людини, та що означає принцип рівності. У цьому уроці Ви дізнаєтеся про те чим стереотипи відрізняються від упереджень, і як вони можуть призвести до дискримінації. 

Донори
Траст Сігрід Раусінг
Програма соціальних трансформацій МАТРА
Норвезький Гельсінський Комітет
Європейська Комісія
Фундація "Пам'ять, відповідальність, майбутнє"
Міжнародний Фонд Відродження