Задати питання юристові Повідомити про злочин на ґрунті ненависті

ЗАБОРОНИТИ НЕ МОЖНА ДОЗВОЛИТИ

Над Польщею нависла реальна загроза повної заборони абортів. На даний момент, права жінок розпоряджатися власним тілом там вже суттєво обмежено, але наразі ситуація може стати  взагалі критичною.

Сьогодні, жінка, що проживає в Польщі може зробити аборт лише у трьох випадках:

  • її було зґвалтовано
  • є суттєва загроза життю матері і плода
  • плід має суттєві вади розвитку

Даний закон влада називає “компромісним”, але при цьому велика кількість польок змушена виїжджати закордон до найближчих країн-сусідок, щоб провести операцію з переривання вагітності.

poland-abortionПровладна партія “Право і справедливість” подала на розгляд сейму законопроект, згідно якого жінки взагалі не матимуть права на аборт. Більш того, якщо у жінки стався викидень, то вона може бути засуджена до ув’язнення строком до 5 років. Цей пункт аргументується тим, що причиною викидню могли бути умисні дії жінки, а так це, чи ні і – буде вирішувати слідчий орган.

Так само законопроект пропонує заборонити  до продажу так звані афтер-пілс – пігулки, що запобігають вагітності, якщо статевий акт був незахищеним чи мав місце ризик запліднення.

Законопроект має сильну підтримку не тільки з боку влади і прем’єрки Беати Шидло, а й з боку Католицької церкви. Під час недільної служби у всіх церковних парафіях було зачитано лист від єпископату, в якому йшлося про підтримку і схвалення нової ініціативи з позбавлення жінки права розпоряджатися своїм тілом, а також про “захист прав ненароджених дітей”.

RTX2989LНезважаючи на значний вплив церкви на території Польщі, країною прокотилася хвиля протестів – у 18 містах люди виходили на центральні площі з вимогою надати жінкам право самостійно робити вибір стосовно власної вагітності.

На багатьох плакатах було зображено металевий вішак, адже саме за його допомогою здійснювалися нелегальні аборти.

Під час вищезгаданих недільних служб парафіяни виходили з костьолів з криками “ганьба” і закликами залишити жінок у спокої та “прибрати руки від їхньої матки”.Окрім протестів на вулицях, інтернетом було поширено  зображення матки, на сторінку прем’єрки жінки публікували розклад своїх менструальних циклів наголошуючи на неприпустимості того, що держава лізе у такі інтимні сфери життя.

Законопроект може бути прийнятим, якщо він збере 100 тисяч підписів від громадян протягом 3 місяців та отримає підтримку спікера сейму. За даними опитувань 50.9 % громадян виступають за пом’якшення чинного законодавства, але 20% підтримують повну заборону абортів.

Cвітова статистика з абортів досить невтішна, адже у країнах де жінка не має права розпоряджатися свої тілом, зростає кількість підпільних або так званих кримінальних абортів та, відповідно, підвищується відсоток жіночої смертності у результаті вагітності, тоді як в країнах де аборти дозволені та ведеться системна робота з роз’яснення репродуктивних прав та засобів планування сім’ї, такі показники значно менші. Більше даних та статистика тут https://www.guttmacher.org/international/abortion  і тут http://www.johnstonsarchive.net/policy/abortion/ (інформація надана англійською мовою)

Більше дописів

ПОЛІЦІЯ “РОЗГЛЕДІЛА” 79 ЗЛОЧИНІВ НА ҐРУНТІ НЕНАВИСТІ

На сайті Національної поліції вперше опубліковано дані про кримінальні провадження щодо злочинів на ґрунті ненависті, узагальнені Національним контактним пунктом з питань злочинів, скоєних на ґрунті ненависті.

Дискримінація: визначення, форми, закон

В попередніх уроках ми визначилися із тим, що таке права людини, кого вони стосуються, а також як втілюється в життя принцип рівності. Ми також визначили як пов’язані стереотипи, упередження, і чому важливо їх усвідомлювати. В цьому уроці ми детально розглянемо тему дискримінації: дізнаємося яких форм вона набуває, та кого може стосуватися. 

Донори
Траст Сігрід Раусінг
Програма соціальних трансформацій МАТРА
Норвезький Гельсінський Комітет
Європейська Комісія
Фундація "Пам'ять, відповідальність, майбутнє"
Міжнародний Фонд Відродження