Задати питання юристові Повідомити про злочин на ґрунті ненависті

Історія заснування

Центр Соціальна Дія – громадська організація, зареєстрована і 2000 році, яка була зосереджена на використанні новітніх методів соціальної роботи для допомоги вразливим групам. З часом вектор діяльності організації кардинально змінився, і вона була перереєстрована у 2012 році, зосередившись на протидії ксенофобії та адвокації прав меншин.

Проект “Без кордонів” громадської організації “Центр Соціальна Дія” бере початок в Ініціативі “Без кордонів”, яка об’єднала громадських активістів у 2006 році. Ініціатива була створена у відповідь на незаконну екстрадицію одинадцяти шукачів притулку, яких намагалися депортувати до Узбекистану. Ініціатива зосереджувалася переважно на проведенні вуличних акцій протесту. Окрім цього, її активістів цікавили теми підтримки права на свободу пересування, надання допомоги шукачам притулку та біженцям в Україні, а також протидія ксенофобії та расизму в українському суспільстві.

Зі зміною характеру діяльності та складу учасників, у 2008 році Ініціатива поклала початок спеціалізованому Проектові “Без кордонів” в рамках громадської організації “Центр Соціальна Дія”, який зосередився на згаданих вище проблемах. В процесі розвитку діяльності, команда Проекту розпочала роботу над новими напрямками у сфері прав людини, які включають захист прав меншин, протидію злочинам на грунті ненависті, моніторинг мови ворожнечі та допомогу внутрішньо переміщеним особам. Детальніше про проекти організації можна дізнатися тут.

Під час трагічних подій 2014 року,в рамках Центру Соціальна Дія також виникла ініціатива “Дім Друзів”, яка з часом перетворилася на “Ресурсний Центр Допомоги Вимушеним Переселенцям”.

Наша місія

Проект “Без кордонів” Центру Соціальна Дія – правозахисна організація, що працює у сфері захисту прав біженців і мігрантів та протидії расизму і ксенофобії в Україні. Проект надає допомогу особам, які її потребують, використовуючи національні та міжнародні інструменти правового захисту, соціальної підтримки та громадського впливу. Проект сприяє приведенню національного законодавства і практики у зазначених сферах у відповідність до міжнародних стандартів у сфері захисту прав людини, будує ресурсну платформу для активістського руху та проводить інформаційно-просвітницьку діяльність.

Проект “Без кордонів” працює у наступних сферах:

Недискримінація та рівність

Злочини на грунті ненависті

Права меншин

Міграція та притулок

Мова ворожнечі

Інші порушення прав людини

Донори
Траст Сігрід Раусінг
Програма соціальних трансформацій МАТРА
Норвезький Гельсінський Комітет
Європейська Комісія
Фундація "Пам'ять, відповідальність, майбутнє"
Міжнародний Фонд Відродження