Задати питання юристові Повідомити про злочин на ґрунті ненависті

Посібник “Організація навчання з питань дискримінації”

Поширення, виправдання, заохочення і підбурювання, а також байдужість людей до проявів ксенофобії є нагальною проблемою українського суспільства. Саме тому, одне з ключових завдань сьогодні – розвивати знання та методи навчання про різні соціально вразливі групи і меншини та просувати концепцію «розмаїття», як ресурсу. Це стало поштовхом для акумулювання досвіду та розробки навчального ресурсу, представленого у цьому посібнику.

titleIOMgdСьогодні, як ніколи, питання дотримання прав людини, забезпечення рівного підходу і відсутність дискримінаційних практик є важливим інструментом підтримання миру і забезпечення якісних змін у нашій країні. Сприяння взаєморозумінню та повага до розмаїття куль- тур, а також протидія будь-яким формам нетерпимості та дискримінації повинні бути пріоритетом розвитку суспільства. Велика частина напружених ситуацій та конфліктів у незалежній Україні спричинена внутрішніми установками людей, підживлена стереотипами та упередженнями, нерозумінням і страхом перед «іншим» – в широкому розумінні цього слова, внаслідок ситуацій, у яких відмінності сприймаються не як ресурс, а як загроза. Загроза досить часто уявна і необґрунтована, але яка постійно виправдовує і підживлює дискримінацію та ксенофобію, вибудовує бар’єри та потурає поширенню ненависті в українському суспільстві. Це можна побачити на вулиці, в офісах, сферах освіти та управління і у відносинах між людьми. Поширення, виправдання, заохочення і підбурювання, а також байдужість людей до проявів ксенофобії є нагальною проблемою українського суспільства. Саме тому, одне з ключових завдань сьогодні – розвивати знання та методи навчання про різні соціально вразливі групи і меншини та просувати концепцію «розмаїття», як ресурсу. Це стало поштовхом для акумулювання досвіду та розробки навчального ресурсу, представленого у цьому посібнику. Максимально універсальний та адаптивний набір інструментів було апробовано під час тренінгу для тренерів у березні 2015 року, результатом якого стала розробка та проведення випускниками ТОТ своїх освітніх заходів спрямованих на протидію дискримінації. Головним завданням тренінгу була підготовка фахових тренерів та розвиток їхніх практичних знань і навичок з розробки навчальних програм та проведення освітніх заходів щодо запобігання та протидії дискримінації, особливостями роботи з різними цільовими групами, тощо. Основні теми, інструменти, напрацювання та досвід як тренерів, так і учасників курсу для тренерів було систематизовано і викладено в посібнику, який ви тримаєте в руках. Посібник розроблено з метою методичної підтримки тих, хто організовує навчання як тренерів, так і представників різних цільових груп. Публікацію складено за принципом конструктора, коли людина, яка планує навчання та пише програму, сама обирає, з якого розділу і яку інформацію їй необхідно узяти, щоб навчання відповідало потребам учасників і особливостям цільових груп, спільнот, з якими вони працюють.

Авторський колектив.

Повний текст посібника тут

Більше дописів

Дослідження організаційних та освітніх потреб ЛГБТІ-спільноти в Україні

В грудні 2015 року Команда Проекту “Без Кордонів”/ГО Центр “Соціальна Дія” за допомоги ГО “Інсайт” провела невеличке дослідження інформаційних/освітніх та організаційних потреб ЛГБТІ-спільноти в Україні.

Посібник “ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЯ ДИСКРИМІНАЦІЇ В УКРАЇНІ”

Посібник, який ви тримаєте в руках, пропонує ознайомитися з принципом рівності та недискримінації, основними положеннями національного антидискримінаційного законодавства та їх тлумаченням у контексті міжнародного і європейського права.

Донори
Траст Сігрід Раусінг
Програма соціальних трансформацій МАТРА
Норвезький Гельсінський Комітет
Європейська Комісія
Фундація "Пам'ять, відповідальність, майбутнє"
Міжнародний Фонд Відродження