Задати питання юристові Повідомити про злочин на ґрунті ненависті

Звіт за результатами моніторингу мови ворожнечі в українських ЗМІ у 2014 р.

Проект “Без Кордонів” ГО “Центр Соціальна Дія” підготував збірник текстів, які демонструють підходи медіа-експертів до мови ворожнечі, регулювання її використання ЗМІ, а також стандарти та рекомендації щодо висвітлення різноманітних тем журналістами.

язык_враждыПроект “Без Кордонів” ГО “Центр Соціальна Дія” підготував збірник текстів, які демонструють підходи медіа-експертів до мови ворожнечі, регулювання її використання ЗМІ, а також стандарти та рекомендації щодо висвітлення різноманітних тем журналістами. В збірці наведено як повний переклад першоджерел на українську мову, так і витримки з публікацій, які містять посилання на першоджерела та додаткові матеріали.Повний текст збірки “Мова ворожнечі та ЗМІ: міжнародні стандарти та підходи” доступно для завантаження тут.

Команда проекту мала на меті навести приклади як нормативних документів, створених самими журналістами з цього питання, так і посібників із практичними порадами щодо висвітлення тем міграції, етнічності, розмаїття тощо.

Одночасно із збіркою оприлюднено звіт про результати моніторингу мови ворожнечі в українських ЗМІ (інтернет-видання, друковані видання та телебачення) за 2014 р. з метою наведення контексту та дослідження можливостей застосування кращих міжнародних практик в Україні. Його текст доступний тут.

Публікації здійснено в рамках проекту “Мова ворожнечі та упередження в українських ЗМІ: моніторинг, аналіз та запобігання”, здійсненого за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Більше дописів

Ми шукаємо журналіста!

ГО Центр «Соціальна Дія» та Коаліція з протидії дискримінації в Україні оголошує конкурс на посаду журналіста(-ки) Інформаційної антидискримінаційної кампанії

Донори
Траст Сігрід Раусінг
Програма соціальних трансформацій МАТРА
Норвезький Гельсінський Комітет
Європейська Комісія
Фундація "Пам'ять, відповідальність, майбутнє"
Міжнародний Фонд Відродження