Задати питання юристові Повідомити про злочин на ґрунті ненависті

Ми за #Львівність!

Через значну кількість випадків дискримінації, що були зафіксовані у м. Львові, кампанія “Дискримінація обмежує, протидій” направила офіційного листа, а також посібники з протидії дискримінації Львівському міському Голові Садовому А.І. Дані посібники розроблені спеціально для працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Шановний Андріє Івановичу!

Кампанія “Дискримінація обмежує, протидій!” звертає Вашу увагу на той факт, що останнім часом місто Львів стало “столицею дискримінації”.  Всього за півтора місяці публічно відомими стали принаймні 5 випадків дискримінації за різними ознаками (інвалідність, соціальний та майновий статус, сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність). Лише на один з них була реакція з боку мерії, і та лише після гучного скандалу в ЗМІ.

5 лютого 2016 року до ресторану “Vapiano Lviv” не впустили людину з ДЦП адже вона виявилась підозрілою офіціанту. Герой цієї історії зміг привернути увагу суспільства до проблеми, отримав вибачення від адміністрації закладу та навіть мав зустріч із Вами особисто. Однак наступні події доводять, що жодних висновків щодо необхідності системної роботи із запобігання та протидії дискримінації Ваша адміністрація не зробила.

Вже 14 лютого 2016 року стала відома історія про те, як жінку вигнали з закладу швидкого харчування «Пузата Хата», начебто через те, що її зовнішній вигляд не сподобався адміністрації. Незважаючи на іншу жінку, яка її супроводжувала та купувала їжу. Цього разу жодних вибачень чи зустрічі з мерією не відбулось, адже цей випадок не набув такого розголосу в мережі, як історія з Романом Кисляком та рестораном “Vapiano Lviv”.

16 лютого 2016 року в мережі з’явилася історія про Остапа Стадника, який не зміг купити абонемент до спортивного клубу «SportLife», адже клуб відмовився обслуговувати людину на візку та навіть обговорювати можливість облаштування доступності. Остап домігся зустрічі з мером та виступив перед міською радою. Адміністрація клубу за рік пообіцяла вирішити проблему доступності в лише в цьому закладі.

26 лютого 2016 року на адресу адміністрації та Вам особисто було надіслано звернення від громадської організації “Інсайт”, яка є організатором “Фестивалю Рівності Львів-2016”, який планується проводити 19-20 березня 2016 року. Трохи згодом, ГО “Інсайт” повідомила, що отримує погрози з боку праворадикально налаштованих груп. Пізніше адміністрація локації фестивалю, культурного простору “Музей Ідей”, відмовила в наданні майданчика для фестивалю,побоюючись погроз та тиску. Незважаючи на звернення до Вас особисто та до адміністрації міста, жодної офіційної реакції не було. Що є досить дивним, адже фестиваль має на меті підвищити рівень толерантності львів’ян та розповсюдити інформацію про недопустимість дискримінації за жодною ознакою.

27 лютого 2016 року до ресторану “Криївка” не впустили двох відвідувачів на інвалідних візках. Охоронець ресторану вирішив, що йому ніколи опікуватися питанням забезпечення доступності таким відвідувачам та вони будуть заважати.

Кампанія “Дискримінація обмежує, протидій!” вважає що відстуність офіційної реакції свідчить про нерозуміння містом своїх функцій. Тому ми пропонуємо Вам особисто та співробітникам мерії пройти відповідне навчання, під час якого Вам буде надано інформацію про зобов’язання та повноваження органів місцевої виконавчої влади у сфері запобігання та протидії дискримінації. Надсилаємо Вам посібники, розроблені саме для працівників органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Із цих посібників Ви не лише дізнаєтесь про те, що таке дискримінація у різних формах та за всіма ознаками, але й про те, що мають роботи органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Також Ви можете ознайомитисьз кращими практиками запобігання дискримінації, які вже опрацьовані та дали результати в інших країнах. З огляду на те, що закон “Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні” було прийнято ще в 2012 році, певно настав час Вам з ним ознайомитися, та забезпечити його дотримання адміністрацією міста, мером якого Ви є. А саме переконатися, що ведеться робота із запобігання дискримінації та постійне навчання для відповідальних працівників. Зі свого боку окрім посібників ми також пропонуємо Вам скористатись пропозицією наших колег, Проекту “Без Кордонів”, які планують дводенний безкоштовний тренінг для працівників державних органів та органів місцевого самоврядування у місті Львові на початку квітня та відвідати цей захід особисто.

Ми сподіваємось, що запропонована література та навчання допоможуть місту та Вашій адміністрації краще орієнтуватись в темі запобігання та протидії дискримінації та поступово знизити кількість випадків дискримінації у Львові принаймні забезпечуючи роботу мерії, як місця вільного від дискримінації. А поки бажаємо Вам приємного читання та закликаємо звернути увагу на розділ про політику рівності (або недискримінації) – прийняття такої політики буде першим кроком на шляху позбавлення Львова від звання “столиця дискримінації”. Також взертаємо Вашу увагу, що ще не пізно виправити ситуації щодо кожного з перерахованих випадків, забезпечити проведення Фестивалю Рівності Львів-2016, провести зустрічі із бізнесом та впевнитись, що вони розуміють свою відповідальність щодо виконання законів України та забезпечення послуг населенню без дискримінації тощо.

Бажаємо плідного навчання та сподіваємось наступного разу привітати Вас із прийняттям політики недискрмінації, проведенням заходів щодо запобігання дискримінації, відкриттям Фестивалю Рівності та з іншими ініціативами, які зроблять Львів вільним від дискримінації.

IMG_0226

З повагою,

Від імені Кампанії “Дискримінація обмежує, протидій!”

Ірина Федорович

Для довідки: Основною метою фестивалю є просування ідей толерантності та рівності, а також боротьба з дискримінацією уразливих до проявів нетерпимості та насильства груп, таких як етнічні меншини, національні громади, люди з інвалідністю, ЛГБТІ (лесбійки, геї, бісексуальні, трансгендерні та інтерсексуальні люди), особи без громадянства та мігранти, внутрішньо-переміщені особи, люди без постійного місця проживання та ін. Основними подіями фестивалю будуть: кінопокази, виставки, перформанси, концерт та дискусії. Сайт та програма фестивалю http://equalityfest.org.ua

IMG_0230

Більше дописів

Підписано Меморандум!

Підписано Меморандум про співпрацю під час реалізації Національної стратегії у сфері прав людини.

Тренінг з планування політик недискримінації в Запоріжжі

21-22 березня команда проекту “Без Кордонів” провели тренінг із побудов політик рівності та недискримінації в Запоріжжі. У тренінгу брали участь співробітники та співробітниці органів місцевої виконавчої влади.

Донори
Траст Сігрід Раусінг
Програма соціальних трансформацій МАТРА
Норвезький Гельсінський Комітет
Європейська Комісія
Фундація "Пам'ять, відповідальність, майбутнє"
Міжнародний Фонд Відродження