Задати питання юристові Повідомити про злочин на ґрунті ненависті

Альтернативна доповідь до періодичного звітування CERD

Проект “Без Кордонів” разом із партнерами підготували альтернативну доповідь до періодичного звітування України щодо виконання Конвенції з ліквідації расової дискримінації з метою оцінити виконання заключних рекомендацій Комітету з ліквідації расової дискримінації до 19-21 періодичної доповіді України (CERD/C/UKR/19-21) від 14 вересня 2011 року.

этнические_меньшинстваДержава підготувала свою доповідь, де на 56 сторінках розповідає як протягом 2011 – 2015 років втілювала у життя 32 рекомендації, які Комітет надав у минулому циклі у вересні 2011 року. Деякі проблемні моменти, як от відсутність антидискримінаційного законодавства чи зміни до закону про біженців і справді вдалось вирішити за чотири роки, але багато зауважень, що стосуються постійної та наполегливої роботи щодо забезпечення дійсної ліквідації дискримінації вже ще залишаться актуальними для України. Саме про це альтернативний звіт коаліції правозахисних організацій з оцінки виконання Україною Конвенції з ліквідації расової дискримінації та рекомендацій Комітету до 19-21 періодичної доповіді України.

6 партнерських організацій проаналізували рекомендації Комітету, звіт держави Україна та поточний стан дотримання права на свободу від дискримінації в Ук
раїні та підготували своє своє бачення. Альтернативний звіт було направлено до Комітету, а ми з нетерпінням чекаємо на розгляд досягнень та проблем в Україні вже в серпні цього року та сподіваємось, що члени Комітету врахують наші рекомендації.

Авторами звіту та членами неформальної Коаліції є: Проект “Без Кордонів”/ГО Центр “Соціальна Дія”, Центр Близькосхідних досліджень, БФ “Право на захист”, Правозахисний Ромьский Центр, Об’єднання “Романі Черхень”, Інститут Релігійної Свободи, Коаліція з протидії дискримінації та Мережа Меншин Східного Партнерства.

Альтернативна доповідь українською мовою доступна тут.

Більше дописів

Страхи перед біженцями

Про міфи довкола теми біженців, неефективну роботу держорганів, на яку нарікають правозахисники і петицію щодо захисту біженців та політемігрантів – випуск Громадського Радіо.

З Днем Народження, Олег Сєнцов

Сьогодні по всій Україні відбуваються акції підтримки Олега Сєнцова, Українського режисера, засудженого до 20 років ув’язнення в Росії.

Донори
Траст Сігрід Раусінг
Програма соціальних трансформацій МАТРА
Норвезький Гельсінський Комітет
Європейська Комісія
Фундація "Пам'ять, відповідальність, майбутнє"
Міжнародний Фонд Відродження